امروز: پنجشنبه 1397/08/24

روش تهیه عطر خانگی مخصوص مو

روش تهیه عطر خانگی مخصوص مو


روش ساختن عطر موی  خانگی

طبیعت را به خانه بیاورید و در مراقبت موهای‌تان از آن استفاده کنید.


شاید باورتان نشود که موهای‌تان چقدر خلل و فرج دارند. به همین خاطر هم می‌توانند رایحه‌‌ها را به خوبی در خودشان نگه دارند. حتما شما هم جمع شدن و نشستن دور آتش در سفرهای برون شهری را تجربه کرده‌اید. گاهی مدت زیادی لازم است تا آن بوی جنگلی و چوب سوخته به تدریج از وجودتان شروع به زائل شدن کند (خوشبختانه، این بوی دود اتفاقاً بوی خوشایندی است و چندان آزار دهنده نیست). از آن‌جا که پاییز دیگر رسماً فرا رسیده است، می‌خواهم عطر رقیقی بسازم که بتوانید آن را مستقیم روی موی خود اسپری کنید و با این کار هر جا که می‌روید  اثر رایحه‌ی مسحور کننده‌ی جنگلی را از خود به جا بگذارید.
گام اول: رایحه‌ی دلخواه‌تان را انتخاب کنید.

 مهمترین نکته در درست کردن یک رایحه‌ی ماندگار این است که ترکیبی شامل یک نت بالا، یک نت میانی و یک نت پایه انتخاب کنید. من، به شخصه، به لیمو، مریم گلی و خس خس را انتخاب می‌کنم.

رایحه‌های پیشنهادی دیگری هم هست که برای تکمیل بحث در زیر ذکر می‌کنم:

نت‌های بالایی:  ترنج، بادیان رومی، اسطخودوس، به لیمو، اکالیپتوس

نت‌های میانی: رزماری، تایم، مریم گلی، شمعدانی، یاس، کاج

نت‌های پایه: چوب سدر، صندل، خس خس، پچولی، مرّ حجازی 

گام دوم: مواد لازم را تهیه کنید. 

برای ساختن این عطر به موارد زیر نیاز دارید:

یک بطری شیشه ای دو اونسی دارای افشانک (حدود 60 میلی لیتر)

1.75 اونس آب تصفیه شده (حدود 50 میلی لیتر)

یک قاشق چایخوری ژل آلوورا یا روغن جوجوبا

پانزده قطره یا بیشتر از ترکیب اسانس روغنی

 

گام سوم: همه‌ی مواد را با هم ترکیب کنید!

من تصمیم گرفتم سه تا بلور (کوارتز)  کریستال هم به محلولم اضافه کنم. این کار باعث می شود هم میزان ارتعاش محلول بالاتر رود و هم جلوه ی زیباتری داشته باشد. شما مختار هستید که آن ها را به محلول خودتان اضافه کنید یا نه. تقریبا تمام بطری را با آب تصفیه شده پر کنید و بعد ژل آلوورا یا روغ چوجوبای خود را به آن بیفزایید (این کار باعث می شود تا کمی رطوبت موهای تان افزایش پیدا کند). در آخر اسانس های روغنی را به محلول اضافه کنید. در بطری را ببندید و محکم تکانش دهید. بعض اسانس های روغنی بی قوی تری از بقیه دارند، پس بهتر است اول فقط چند قطرهاز آن ها را به محلول اضافه کنید، آن را اسپری کرده رایحه اش را امتحان کنید، و اگر واقعا لازم بود چند قطره ی دیگر به آن اضافه کنید.
مادامی که عطرتان را در جای خنک و تاریک نگه دارید، در تمام طول فصل تازگی و طراوت خود را حفظ می کند... اما احتمالا خیلی زودتر از این حرف ها تا قطره ی آخرش را مصرف خواهید کرد!

 

تاریخ درج: 1394/09/10
جستجوی محصول

جستجوی محصول بر اساس

برنـــــد:
نام عطــر:
رایحه اصلی:
رایحه فرعی:
جنسیت: