امروز: جمعه 1397/08/25

جمعه سیاه: تخفیف های آنچنانی، خریدهای آنچنانی!

جمعه سیاه:  تخفیف های آنچنانی، خریدهای آنچنانی!


جمعه سیاه چیست؟


آیا تا بحال اصطلاح «جمعه سیاه» به گوشتان خورده است؟ شاید فکر کنید این نام صرفا برای ارجاع به یک بحران اقتصادی شوم به کار می رود و نوعی یادواره حادثه مهمی در تاریخ است، اما حتما در گوشه و کنار شبکه های اجتماعی یا فروشگاه های بزرگ در ایران چشمتان به حراجی های بزرگ و وسوسه کننده «به مناسبت جمعه سیاه» خورده است و قطعا این پرسش به ذهن شما خطور کرده است که مگر برای سالگرد بحران های اقتصادی هم حراجی به پا می کنند؟؟؟

 


جمعه سیاه بر خلاف نام مخوف آن، روزی است سرتاسر شور و شوق؛ مخصوصا برای خانم ها!  این روز گرچه روزگاری است که با حادثه تاریخی بحران اقتصادی 1869 ایالات متحده مقارن بوده است اما عملا هیچ ربطی به آن ندارد!

در امریکا (و البته سایر کشورهای اروپایی) روز بعد از جشن شکرگزاری را که عملا آخرین جمعه ی ماه نوامبر می شود، «جمعه سیاه» می خوانند. این روزآغاز سُنت خرید برای کریسمس محسوب می شود.

جمعه سیاه گرچه تعطیل رسمی نیست اما اکثر شرکت ها این اجازه را به کارکنان خود می دهند که این روز را به خریدهای ویژه این روز بپردازند. (ویکیپدیا)

 

در این روز فروشگاه ها برای تشویق مشتریان به خرید کالاهای خود، تخفیف های باورنکردنی برای محصولات خود قائل می شوند تا علاوه بر بالابردن فروش خود، مردم هم بتوانند به راحتی برای جشن کریسمس آماده شوند و پوشاک و هدایای مورد نیاز خود را خریداری کنند.

این روز به قدری مهم است که در امریکا فروشگاه ها قبل از ساعت 4 صبح درها را به روی مشتریان می گشایند و مردم هم از همان زمان برای خرید هجوم می آورند و به خرید مشغول می شوند.

 
در این میانه، برخی فروشگاه های داخل ایران نیز، که عطرفروشی های معتبری هم در تهران از جمله آن هاست، اقدام به عرضه محصولات خود با تخفیف های قابل قبولی می نمایند. پس جمعه ی سیاه را از دست ندهید!

تاریخ درج: 1394/09/06
جستجوی محصول

جستجوی محصول بر اساس

برنـــــد:
نام عطــر:
رایحه اصلی:
رایحه فرعی:
جنسیت: