امروز: جمعه 1397/08/25

بهترین اسانس های معطر گیاهی برای درمان اضطراب

بهترین اسانس های معطر گیاهی برای درمان اضطراب آیا می دانستید که طبق مطالعات جدیدی که صورت گرفته است، مشخص شده افرادی که داروهای ضد استرس مصرف می کنند به طور قابل ملاحظه ای بیشتر در معرض مرگ زودرس قرار می گیرند؟ در حقیقت، همه ما، در مواقعی از زندگی دچار استرس و نگرانی می شویم، اما پناه بردن به داروهای شیمیایی اولین راه حل برای فرار از استرس نیست! داروهای شیمیایی از قبیل دیازپام و زاناکس (آلپرازولام) می توانند به نتایج کشنده و مهلکی منجر شوند. 
آیا می دانید برخی اسانس ها و روغن های معطر هستند که به طور طبیعی می توانند در درمان اظطراب و استرس موثر واقع شوند؟ از دیدگاه علمی، رایحه درمانی یا آروماتراپی موثر است زیرا ما بالغ بر 50 میلیون حسگر بویایی درون حفره های بینی خود داریم که به سیستم لیمبیک (کناری) مغز متصل می شوند.  این سیستم مسئولیت کنترل احساسات و عواطف را دارد. اسانس ها و روغن های معطری که به این منظور استفاده می شوند در نهایت باعث بهبود خلق و خو و بالابردن روحیه و وضعیت روحی شما می شوند.

بهترین اسانس های معطر برای درمان اضطراب


اسانس بابونه

روغن بابونه متشکل از عناصری است که در ترکیب با یکدیگر اثر معجزه آسایی در آرام کردن و تسکین دادن اعصاب دارند. استشمام این رایحه می‌تواند نقش مؤثری در درمان افسردگی داشته باشد و موجب بهبود حال و وضع روانی فرد می‌گردد.اسانس ترنج

این روغن، رایحه ی مرکباتی نیروبخش و پرطراوتی دارد و آن را یکی از مؤثرترین درمان‌های اضطراب و افسردگی می‌دانند. اثر اسانس روغنی ترنج متعادل کردن سیستم عصبی است. من به شخصه دوست دارم این روغن را به چای خود اضافه کنم، اما شما می‌توانید آن را پیش از خواب بر روی پیشانی خود بمالید یا اینکه کمی از آن را در فضای اتاق بیافشانید. افزون بر این، می‌توانید چند قطره از آن را روی یک دستمال کاغذی بچکانید و مدام در طول روز آن را ببویید.اسانس کندر

کندر، نیروبخش و تقویت کننده‌ی مغز و اعصاب ، پاک کننده‌ی ذهن و روان، موجب افزایش هوشیاری و آگاهی، موجب افزایش روحیه و همچنین ترمیم  DNA و RNA در بدن می باشد.
علاوه بر اینها، کندر باعث می‍شود تا تنفس انسان عمیق‌تر و با آرامش بیشتری صورت بگیرد. من هرروز صبح روغن کندر را به صورتم می مالم، هم عطر بی نظیری دارد و هم برای تقویت و تغذیه پوست مناسب است.اسانس پرتقال

برای بالابردن روحیه بسیار عالی است. موجب تسکین و کاهش اضطراب، خشم و آزردگی می گردد. اسانس روغنی پرتغال به بهبود وضع جسمانی و ذهنی کمک شایان توجهی می کند.
 پژوهشی که در سال 1995 در دانشگاه Mie انجام پذیرفت، نشان داد که عطرهای مرکباتی می توانند باعث درمان افسردگی و بهبود وضعیت سیستم دفاعی و ایمنی شوند.


اسانس اسطخودوس

 من قطعا این روغن را به مراتب از دیگر اسانس های روغنی بیشتر دوست می دارم. آن را گاهی «روغن جهانی» نامیده اند، زیرا کاربردهای بسیار زیاد و متنوعی در امور درمانی و پزشکی دارد. اسانس اسطخودوس تسکین دهنده و نشاط آور است. همچنین این روغن می تواند در کاهش استرس و اضطراب مؤثر باشد. این روغن اثر آرامش بخش فوق العاده‌ای بر روی بدن انسان دارد.  ترکیب فوق العاده‌ای را که من برای تسکین اعصاب و تحریک احساسات بکار می برم می توانید در زیر ببینید:

3 قطره اسانس روغنی اسطوخودوس

2 قطره اسانس روغنی پرتغال.

1 قطره اسانس روغنی ترنج

1 قاشق چایخوری روغن نارگیل.    


همچنین شکل زیر دستور تهیه ی ترکیب دیگری را برای بالا بردن آرامش روحی شما آموزش داده است. مقالات مرتبط:
اگر این مقاله را پسندیده اید، شاید بهتر باشد درباره تاثیر عطر و اسانس بر روح و روان انسان ها هم بیشتر بخوانید. 

تاریخ درج: 1394/08/24
جستجوی محصول

جستجوی محصول بر اساس

برنـــــد:
نام عطــر:
رایحه اصلی:
رایحه فرعی:
جنسیت: