امروز: جمعه 1397/08/25

از عطرهای لوکس خود درست استفاده کنیم! (قسمت دوم)

از عطرهای لوکس خود درست استفاده کنیم! (قسمت دوم)

در قسمت اول این مقاله، 9 روش برای استفاده هر چه بهتر از عطرهای گران بهای خود ارائه دادیم. در این مقاله نکات بیشتری را در این زمینه در اختیار شما قرار خواهیم داد؛ نکاتی که با خواندن آن ها غافلگیر خواهید شد!

قبل از شروع، فراموش نکنید که 9 نکته ی نخست در قسمت اول مقاله «از عطرهای لوکس خود درست استفاده کنیم» توضیح داده شده اند. 

(10) خودتان را با اصطلاحات رایج مربوط به عطرها آشنا کنید تا وقتی فروشنده ها شما را در یافتن عطر جدیدی راهنمایی می کنند دقیقا منظورشان را بفهمید و بدانید راجع به چه چیزی صحبت می کنند.

برای آشنایی بیشتر درباره این اصطلاحات، مقاله «الفبای عطرها، آنچه برای شناخت یک عطر لازم است» را بخوانید.

(11) وقتی شیشه عطرتان دیگر به آخر می رسد، آخرین قطره های آن را در یک لوسیون بدون بو بریزید تا حتی یک قطره از عطرتان هم هدر نشود.
(12) با استفاده از لایه‌های متفاوتی از عطرهای مختلف، رایحه ی مخصوص به خودتان را بیافرینید. عطرها و اسانس های روغنی مختلف را روی چندتا کاغذ تستر اسپری کنید و همزمان آن ها را ببویید تا ببینید آیا مکمل هم هستند یا نه. همین که ترکیب دلخواه خود را یافتید، آن را روی پوست خود امتحان کنید (چربی روی پوست رایحه عطر را کمی تغییر می دهد). اول رایحه قویتر را اسپری کنید و بعد عطر سبکتر را روی آن بزنید. به این ترتیب، عطر قوی تر رایحه ی عطر سبکتر را از بین نمی برد.
(13) وقتی دارید عطرهای مختلف را امتحان می کنید اگر عطری را که دوست ندارید روی خودتان اسپری کردید، از یک دستمال مرطوب آرایشی برای خلاص شدن از آن رایحه استفاده کنید. عطرها مثل یک جعبه شکلات هستند که تا بازشان نکنید و در دهان نگذارید نمی توانید بفهمید چه طعمی دارند.
(14)از کارت ویزیت‌هایی که به شما می دهند به عنوان کاغذ تستر برای نمونه گیری از عطرها استفاده کنید. لازم نیست کاغذهای تستر را هدر بدهید!

(15) وقتی دارید عطری را امتحان می کنید برای آنکه نمونه‌ی حقیقی رایحه را بدست آورید، منتظر بمانید تا عطر اسپری شده روی پوست تان خشک شود و سپس آن را ببویید. به محض اینکه عطری را روی پوست اسپری می کنید اولین رایحه ای که به مشام می رسد نت های بالایی هستند که بعد از چند دقیقه ناپدید می شوند.
(16) پیش از خواب کمی عطر آرامش بخش روی بالش خود اسپری کنید. این کار باعث می شود خواب بهتری داشته باشید.

(17) کمی از عطرتان را روی چندتا گوش پاک کن اسپری کنید و آن ها را در کیسه های پلاستیکی در دار در کیف دستی خود پنهان کنید. به این ترتیب، هر وقت در طول روز خواستید عطرتان را تجدید کنید کافی است از آن گوش پاک کن ها استفاده کنید. این کار خیلی راحت تر است تا این که یک شیشه عطر سنگین را با خودتان این طرف و آن طرف ببرید.
(18) کف کشوها و قفسه های کمد لباس خود را با برگه‌های بزرگ دستمال کاغذی بپوشانید و عطر دلخواه خود را روی آن اسپری کنید. به این ترتیب، لباس ها و حوله های شما همیشه خوشبو می مانند.
(19)یک قطعه صابون خوشبو را در دستمال کاغذی بپیچید و آن را با لباسهای تان در گوشه ی دنجی در کشو یا قفسه های خود بگذارید. این کار باعث می شود لباس ها رایحه ای تازه و سبک داشته باشند.   


 تاریخ درج: 1394/08/06
جستجوی محصول

جستجوی محصول بر اساس

برنـــــد:
نام عطــر:
رایحه اصلی:
رایحه فرعی:
جنسیت: